حمایت از ایتام

موسسه خـیریه و خانه کودک و نوجـوان (ایتام)

1

موسسه خـیریه و خانه کودک و نوجـوان (ایتام) بعثت جام  در سال ۱۳۸۰ به همت جمعی از نیکوکاران و بزرگـــواران شهرستان تربت جام تاسیس و عهده دار نــگــهداری25کودک یتیم و سرپرستی 50 خانوده بی بضاعت گردید که باکمک خیرین هیئت امناوهیئت مدیره فعـال در سـال ۱۳۸۶ خانه ای به مساحت ۴۷۰ متر مربع در سه طبقه با تجهیزات و امکانات رفاهی و خوابگاهی مناسب شامل : ۶ اتاق ، ۲سـالن،دفتر ، انبار ، آشپزخانه مجهز و بهـداشتی ، ســلف ســرویس مـجزا و حــیات مناسب به عنوان سر پنــاهی هـمیشگی برای فرزندان یتیم ساخته شد .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

موسسه سرپرستی ایتام و امور خیریه کرج

2

در 15 رمضان سال 1372 ، عنايت حضرت حق حلول انديشه مبارکي را ارمغان داد.آن انديشه ي تاسيس موسسه سرپرستي ايتام و امور خيريه کرج بود . به لطف باري تعالي و مساعدت و همياري مردمان نيک انديش و نيک کردار آن انديشه شکل واقعيت گرفت و خدا را شاکريم که اکنون با گذشت چندين سال ، همدلي ها و همياري هاي مردمان نيک سرشت همچنان پا برجاست تا از طريق موسسه به نيازمندان واقعي و ايتام برسد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

موسسه خیریه فرهنگی-تربیتی بهاران

3

 

موسسه خیریه فرهنگی-تربیتی بهاران،فعالیت خودراازسال ۱۳۷۸زیرنظرهیئت امنایی ازمعتمدینی که ازبین افرادمتدین وخیراستان اصفهان انتخاب گردیده اندشروع نمود،این موسسه باهمت هیئت مدیره منتخب با نظارت سازمان بهزیستی وبایاری انجمن دوستداران حضرت رقیه(س)اداره می گردد.

رسالت موسسه خیریه بهاران اینست که بااتکاءبه خداوندمتعال وبهره گیری ازروشهای نوین تربیتی مطابق باارزشهای والای اسلامی وانسانی بمنظورارتقاءسطح کیفی وکمی زندگی فرزندان بی سرپرست وبدسرپرست تحت پوشش خوددرقالب خانواده بزرگ بهاران فعالیت نماید.این موسسه درنظردارد باچشم اندازی به آینده خدماتش رابه گونه ای برنامه ریزی نماید که فرزندان تحت پوشش، درمحیط مشابه خانواده تربیت شده،رشدنمایند ومانعی برای تعالی خود درهمه ابعاد مادی ومعنوی احساس ننمایند وفرزندان این موسسه افرادی خلاق ،باانگیزه،متدین،توانمند،پرتلاش وبامقبولیت بالا درعرصه جامعه خواهندبود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

موسسه خیریه ایتام ارمغان همای معرفت

4

موسسه خیریه ایتام ارمغان همای معرفت سازمانی است مردم نهاد، خیریه و غیرانتفاعی که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ در شیراز آغاز و در حال حاضر پروانه ارائه خدمات خیریه ای را در سطح کشور دارا میباشد.حیطه اصلی ارائه خدمات موسسه حمایت از فرزندان محروم از پدر با محوریت مادر خانواده مددجو است و علاوه بر آن نیازمندان خاص دیگری که استحقاق کمک ها و خدمات موسسه را دارند تحت پوشش قرار داده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

مؤسسه عترت معصومین(ع)

5

مؤسسه عترت معصومین(ع) در اوایل سال 1390 به همّت انسان های پاک سرشت و حامیان با کرامت در پیروی از سیره مولای متقیّان حضرت علی(ع) و با کسب اجازه از علمای برجسته اصفهان ، از جمله مرحوم حضرت آیت الله حاج آقا حسن امامی، حضرت آیت الله مظاهری و حضرت آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد با هدف مساعدت به خانواده های بی بضاعت سادات به ویژه ایتام آنها ، به منظور پیشگیری از مهاجرت نیارمندان مناطق محروم سه استان اصفهان ، چهارمحال بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد به اصفهان جهت بهره مندی از موسسات خیریه و خیرین اصفهان تاسیس شد .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

موسسه خيريه مهر امام هادی (عليه السلام)

6

 

موسسه خیریه مهر امام هادی ع (ماه) در سال ۱۳۹۰ با مجوز رسمی ۱۰۲۵ ثبت گردیده است. ماموریت موسسه حمایت معیشتی و تربیتی از ایتام می باشد. خیریه ماهانه مبلغی را از طرف همیار کودک به عنوان حقوق پرداخت می نماید . مبلغ واریزی از طرف همیاران می تواند حداقل از ۳۰۰۰۰ تومان به بالا باشد. همچنین هر ساله سه طرح فصلی عید نوروز، ضیافت افطاری و بوی ماه مهر برای فرشته های کوچک انجام می شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

موسسه خیریه یاران مهربان سبـز

7

 

موسسه خیریه یاران مهربان سبـز موسسه ای مردم نهاد، غیـــر دولتی و غیـر سیاسی است که با اخذ مجوز رسمی و شماره ثبت 4019 از سال 1392 فعالیت خود را آغاز نموده است و در این مدت باتوجه به سفارشات خداوند و ائمه اطهار در قرآن و روایات در رابطه با خدمت به ایتام و نیازمندان، با حفظ کرامت انسانی آنان اقدامات شایسته ای را انجام داده است.عمده فعالیت های موسسه در خصوص ایتـام و افـراد بد سرپرست و بانوان سرپرست خانوار می باشد، رفع نیازهای اقتصادی، درمانی، تحصیلی، ازدواج و ... مددجویان با استعانت از خداوند متعال و کمک های خیّرین نیکوکار  مورد توجه ویژه موسسه خیّریه یاران مهربان سبـز می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

8

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی یک خیریه غیردولتی صرفا با حمایت و پشتیبانی خیرین و حامیان و جلب و جذب کمک ها و مشارکت های مردمی اعم از نقدی,غیر نقدی و عرضه ی خدمات با نیت ترویج کمک به هم نوع در جهت تامین مخارج زندگی , تهیه دارو,بستری،آموزشی,تامین شغل و می باشد. بعد از نوزده سال فعالیت با محبت و اعتماد شما عزیزان ، این موسسه در پایگاهی قرار گرفت که یاری گر بیش از ۱۵۵۸ نفر نیازمند بیمار و دانش آموز بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش قرار داده شده و آنچه در این سال ها در نظر داشتیم محقق شده است .در کنار فعالیت مستمر حمایت گران ، فرزندان خیریه بنی هاشم رضوی رشد نموده و هم اکنون خود به عنوان سرپرست خانواده،خانواده ی خود را بی نیاز کرده اند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

موسسه خیریه انجمن تکفل و سرپرستی ایتام قم

9

 

رسیدگی مادی و معنوی به خانواده هایی که سرپرست خود را از دست داده اند و در آن خانـواده افرادی هستندکه واژه یتیم شرعا بر آنها صـدق میکند و از لحاظ مالی در مضیقه هستند. کمک های انجمن شامل وجه نقد ، آذوقه ، پوشاک ، تهیه وسایل زندگی ، دارو و درمان و سایر احتیاجات ایتام می باشد.تهیه و ساخت مسکن ، پرداخت اجاره منزل ، تعمیرات و بنایی منزلشان کمک به مخارج تحصیل فرزندان ایتام از کودکی تا دانشگاه و تهیه وسایل لازم برای آنها کمک به خود کفایی مادی و معنوی و فرهنگی خانواده های ایتام .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

بنیاد دانش

10

موسسه خیریه همیاران توسعه دانش تحت برند بنیاد دانش توسط جمعی از خیرین نیکوکار و اساتید دانشگاهی در زمینه حمایت و هدایت تحصیلی و همچنین توانمندسازی دانش آموزان یتیم بی بضاعت اما با استعداد در سال ۱۳۹۳ به ثبت رسید.این بنیاد با اخذ مجوز رسمی از وزارت کشور به شماره ۲۹۲۵۰ بعنوان یک موسسه خیریه ملی در استان های تهران، سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان و بوشهر فعالیت می نماید و بر اساس برنامه استراتژی تدوین شده قصد دارد تا سال ۱۴۰۴ به تعداد ۱۰ هزار نفر دانش آموز را در سطح گشور تحت پوشش قرار دهد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

موسسه خیریه فخرالملوک

11

این موسسه از تاریخ 83/9/26 وظیفه نگهداری از فرزندان دختر را به صورت شبانه روزی عهده دار می باشد و در ساختمانی به مساحت 2000 مترمربع بازیر بنای حدود 800 متر مربع در چهار واحد چهار خوابه، کتابخانه، سردخانه، آشپزخانه مرکزی - سالن ورزشی اروبیک و سالن پذیرایی با تمام امکانات رفاهی و بهداشتی به همت و تلاش موسسین محترم (جناب آقای گیوه چیان، خانم نژادستاری و جناب آقای برکتین و خانم خادمی) با ظرفیت هر واحد برای 8 نفر ساخته و تجهیز گردیده و با امید به خداوند منان و همت این بزرگواران با ظرفیت 24 فرزند دختر از 6 سال به بالا تا پایان تحصیلات دانشگاهی، استخدام، ازدواج، برگشت به خانواده و یا زندگی مستقل در تهران (شهرستان رباط کریم) فعالیت می نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

بنیاد خیریه فرهنگی و تربیتی حاج علی اکبر صنعتی

12

در بحبوحه تنگدستی و بی کسی همراه با فقری شدید از نوع فرهنگی در زمستان 1295 مردی بلند همت که جهت کم شنوایی (اکبر کر) می خواندنش گوشش شنوا تر از همه ، آه و ناله یتیمانی که در گوشه و کنار خیابان پرسه   می زنند را با بینشی به عمق خود فاجعه شنید و بر آن شد تا منزل مسکونی خویش را ماوای این از همه جا رانده ها نماید و چنین شد تا معروف شود خانه اش به پرورشگاه اکبر کر و بعد ها بنیاد فرهنگی و تربیتی صنعتی و در گذران زمان شاید به نیت پاک او و دیگر همراهنش

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...