معلولیت کودکان

   

سازمان بهزیستی کشور

1

 

سازمان بهزیستی کشور از مهمترین نهادهای حمایتی دولتی است که از طریق بودجه عمومی به افراد معلول و محروم جامعه کمک می‌نماید. پس از پیروزی انقلاب، سازمان بهزیستی کشور از ادغام سازمان‌های خیریه و حمایتی که در این حوزه فعالیت می‌کردند، آغاز به کار کرد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

113

 

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، با توجه به نیاز کشور جهت تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه توانبخشی ، رفاه و سلامت اجتماعی و سلامت روانی، و براساس اساسنامه مورخ 1371/08/09 شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، تاسیس شده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

دفترتوانمند سازی معلولان

 

توانبخشی مبتنی بر جامعه به منظور دسترسی کلیه افراد به خدمات توانبخشی با مشارکت فرد معلول،خانواده وجامعه نسبت به ارائه خدمات آموزش وتوانبخشی به معلولین شناسایی شده در این طرح خصوصا در مناطق روستایی اقدام می نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

موسسه خیریه توانمندسازی بچه‌های باران

 

آگاه سازی عمومی و ارتقاع سطح آگاهی و بینش و نگرش جامعه نسبت به معلولیت و افراد معلول.آموزش به معلولین ، سالمندان و بیماران روانی مزمن و خانواده های آنان در زمینه فرهنگی ، هنری ، ورزشی و توانبخشی و علمی، ایجاد زمینه های اشتغال زایی و کار آفرینی درکارگاه های تولیدی برای معلولان , سالمندان و بیماران روانی مزمن با استفاده از کمکهای مردمی.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

جشنواره بین المللی تئاترمعلولین

 

معاونت امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور بدنبال برنامه های یکپارچه سازی و تلفیق اجتماعی معلولین با تاکید برترویج و گسترش فرهنگ دسترسی به امکانات فرهنگی هنری برای همگان ،ایجاد زمینه های تعامل ، تبادل تجربیات و اطلاعات با سایر فرهنگ ها ، جوامع وملل و دستیابی به تازه ترین دستاوردهای نمایشی معلولین همپا با سایر هنرمندان تئاتر معلولان جهان برگزار می نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

پایگاه اینترنتی معلولان ایران(شمعدانی)

6

 

شمعدانی به یک درد مشترک می پردازد. درد قریب به بیست میلیون شهروند ایرانی یعنی " معلولیت " ؛ شهروندانی که با موضوع معلولیت دست به گریبانند حال یا خود عضوی دچار معلولیت دارند یا یکی و شاید دو یا سه یا ... نفر از اعضای خانواده اشان معلولیت دارند یا عضو تیم بزرگ و دلسوز توانبخشی ایران می باشند در شمعدانی می توانید از اهم اخبار معلولان، مناسب سازی محیط های شهری ( چه در همین تهران خودمان و چه در روستای خود شما)، بحث و جدلهای دولتمردان درباره معلولان، ورزش، قوانین و مقرارت کشوری و بین المللی، مقاله های مفید و سودمند و هر مطلبی مرتبط با معلولیت آگاه شوید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

مددکاری برای معلولین

 

در حال حاضر مددکار اجتماعی خانواده های دارای فرزند کم توان ذهنی در تهران هستم . هیجده سال سابقه خدمات مددکار ی در حوزه معلولین را دارا می باشم . دارای وبلاگ مددکاری به نام اشکها و لبخندها بوده ولی از آنجایی که در زمینه مددکاری بسیار کم کار شده است تصمیم گرفتم که سایت مددکاری اجتماعی را راه اندازی نمایم .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

موسسه رعد

 

رعد را اوایل دهه ۶۰ پایه‌گذاری کردیم. آن روزها رعد فقط دو اتاق قرضی در زیرزمین مرکز نابینایان ابابصیر بود. اما به ‌مرور زمان با استقبال افراد دارای معلولیت جسمی-حرکتی از خدمات مجتمع، لزوم داشتن فضایی متناسب با نیاز توان‌یابان، و صدالبته با همت و همدلی انسان‌های خیر، ساخت مؤسسه آموزشی رعد را از اواخر دهه ۶۰ آغاز کردیم.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

فصلنامه علمی، پژوهشی علوم پیراپزشکی و توانبخشی

 

فصلنامه علمی، پژوهشی علوم پیراپزشکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور ارتقاء سطح آگاهی و تبادل اطلاعات علمی، پژوهشی محققین از سال 1391 پس از دریافت مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 91/10251 آغاز به فعالیت نموده است و در سال 1392 موفق به اخذ رتبه علمی، پژوهشی از کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور به شماره 100/1696 شده است این مجله ضمن دعوت از اساتید، پژوهشگران و دانشجویان محترم مقالات پژوهشی، مروری و گزارش مورد در زمینه علوم پیراپزشکی و توانبخشی (یینایی سنجی، شنوایی شناسی، علوم آزمایشگاهی، گفتاردرمانی، کار درمانی، فیزیوتراپی، رادیولوژی، فناوری اطلاعات سلامت و .....) اقدام به چاپ می نماید. جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

جامعه معلولین ایران

 

مؤسسان جامعه معلولین ایران با درک شرایط جدید و نیاز معلولان به داشتن چنین سازمانی در بحبوحه انقلاب در آبان ماه 1357 اقدام به تأسیس سازمانی غیردولتی نمودند و به عنوان اولین سازمان غیردولتی مرتبط با معلولان جسمی و حرکتی با شماره 1959 نام خود را ثبت و شروع فعالیت نمودند. هدف اصلی تشکیل آن؛ ((پیگیری و نلاش در جهت شناساندن توانایی ها و حل مسائل و مشکلات و همچنین ارتقاء بیش از پیش نیروهای مادی و معنوی معلولان)) که بمنظور تحقق اهداف فوق، جامعه معلولین ایران دارد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

انجمن معلولین ضایعه نخاعی استان مازندران

 

انجمن معلولين ضايعه نخاعي استان مازندران يك سازمان غيردولتي (NGO) ميباشد كه در جهت حمايت از معلولين آسيب ديده نخاعي و رسيدگي به امور مختلف اين عزيزان و با هدف رفع نيازها و مشكلات و معضلات زندگي فردي و اجتماعي آنان، با همكاري و پشتيباني سازمان بهزيستي شكل گرفته و در سال 1379 به ثبت رسيده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

انجمن ندای معلولین ایران

 

انجمن ندای معلولین ایران سعی دارد با ایجاد روابط و برگزاری جلسات هم اندیشی با مشارکت سازمانهای ذیربط نسبت به آگاه سازی جامعه از نیازهای معلولین و شناخت توانمندی آنان در جهت تغییر نگرشهای منفی و تقویت دیدگاه های مثبت فرهنگی ، دستیابی به اهداف را تسریع بخشیده و مسیر حرکت رو به کمال را مساعد نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

انجمن نابینایان ایران

 

انجمن نابینایان ایران موسسه ای است خیریه به شماره ثبت ۷۹۸۴ که با یاری و استعانت خداوند سبحان و همت تنی چند از نیک اندیشان و نیز علاقه مندان به امور نابینایان در آذر ماه ۷۲ تاسیس گردیده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

انجمن خانواده ناشنوايان ايران

 

انجمن خانواده ناشنوايان ايران، يكي از بزرگترين مؤسسات ناشنوايان در ايران مى باشد و در راستاى خدمت رسانى به قشر ناشنوا، فعاليتهاى متعددى دارد وب سايت ويژه انجمن كمكى است به افرادى كه به دليل دورى راه يا كمبود وقت نمى توانند مستقيماً از انجمن ديدن كرده و يا در جريان فعاليتها و اطلاعات آن قرار گيرند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

اندیشه سلامت روان

 

اندیشه سلامت روان توسط دکتر سید کاظم ملکوتی با کسب مجوز از سازمان بهزیستی در سال 1375 تاسیس شد. فعالیت اصلی این مرکز ارائه خدمات ویزیت در منزل و بازتوانی روانی و شناختی برای بیماران مبتلا به روانپزشکی شدید و مزمن می‌باشد. این مرکز فعالیت‌های خود را در جنب مطب موسس آن دکتر سید کاظم ملکوتی انجام می‌دهد. خدمات اشاره شده در کنار خدمات تشخیصی و درمانی به سایر اختلالات روانپزشکی، روانپزشکی سالمندان، درمان و مشاوره اعتیاد به بیماران وابسته به مخدر و محرک، و نیز خدمات روانشناسی و گفتار درمانی، نوروفیدبک، مجموعه نسبتا کاملی برای ارائه خدمات بهداشت روان مبدل شده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

نشریه توان‌بخشی

 

نشریه توان‌بخشی اولین مجله تخصصی در حوزه توان‌بخشی در کشور محسوب می‌شود که در تاریخ ۱۵/۹/۷۸ طی مجوز شماره ۱۲۵۵۸/۱۲۴ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجازه انتشار یافت و از تابستان ۸۲ (شماره ۱۳) از سوی کمیسیون نشریات علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رتبه علمی-پژوهشی را به‌دست آورد که این رتبه در شصت‌وپنجمین جلسه کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور مورخ ۴/۶/۸۵ و طی نامه‌ای به شماره ۲۰۰۱۴۸ تمدید شده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

مركز حمايت از معلولين ضايعات نخاعي ايران

 

مركز حمايت از معلولين ضايعات نخاعي ايران كه تحت نظارت سازمان بهزيستي جمهوري اسلامي ايران فعاليت مي نمايد، يك سازمان غير دولتي (NGO)مي باشد . بر طبق اساسنامة مصوب به شماره ثبتی 19763 ارتقاء سطح زندگی بهداشتی و درمانی ، معیشتی و حرفه آموزی ، آموزش و کسب مدارج علمی ، مشاوره های روحی و روانی و قضائی ، رفاهی و تفریحی مددجویان عضو مرکز را بر عهده گرفته اند . به اين منظور گروهي از معلولين آسيب نخاعي و جمعي از فرهيختگان گرد هم آمدند تا در جهت این اهداف متعالي مركز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی را که تمام گردانندگان آن خود از افراد مبتلا به ضایعات نخاعی هستند به تأسیس رساندند

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

انجمن معلولین ضایعات نخاعی استان تهران

 

سایت انجمن معلولین ضایعات نخاعی استان تهران با مدیریت جدید و با هدف حضور فعالانه در فضای اینترنت تلاش می نماید تا در این راه قدم گذاشته ال بتواند با انتقال اطلاعات و اطلاع رسانی های لازم علاوه بر ارتقا اگاهی های افراد آسیب نخاعیف زمینه را برای آموزش جامعه برای شناخت این عزیزان آماده نماید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

دفتر فرهنگ معلولين

 

اصلی ترین هدف این مرکز کمک به معلولین برای اینکه به عنصری سودمند تبدیل شود و مثل انسان های عادی و سالم در خدمات اجتماعی و سیر توسعه اجتماعی نقش آفرین باشند متأسفانه از قدیم این ذهنیت ایجاد شده و به معلولین محترم القا شده که آنان باید در حاشیه باشند و توانایی بر عهده داشتن نقش های سازنده را ندارند. اما در دهه های جدید ثابت شد نه تنها آنها مثل دیگر افراد می توانند کار کنند، درآمدزا و مسئولیت پذیر باشند، بلکه به دلیل خلاقیت و ابتکار ویژه نقش های مهمی بر عهده گیرند که افراد سالم و عادی توانایی آن را ندارند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

موسسه غیردولتی کانون معلولین توانا

 

موسسه غیردولتی کانون معلولین توانا در سال ۱۳۷۴ با هدف فرهنگ‌سازی عمومی و حمایت از حقوق اجتماعی معلولان تاسیس گردید.این مرکز از جمله تشکل‌های پویا و فعال کشور است که بدون در خواست کمک بلاعوض مردمی و بدون تکیه بر حمایت‌های مالی دولت به فعالیت خود ادامه می دهد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

شرکت توان افزا

 

شرکت توان افزا در سال ۱۳۶۹ فعالیت خود را در زمینه تولید و واردات تجهیزات توانبخشی ( کاردرمانی و فیزیوتراپی ) با کادری متخصص و با هدف پاسخگویی به نیازهای جامعه در این حوزه، شروع به فعالیت نمود.به عنوان یکی از پیشگامان این رشته افتخار داریم که بسیاری از محصولاتی را که امروز در این جامعه مورد استفاده قرار دارد ، برای اولین بار به بازار ایران عرضه نمودیم. اینک پس از گذشت ۲۷ سال ، مفتخریم که با تکیه بر دانش فنی متخصصین خود و همچنین حمایت ها و استقبال مخاطبین و با داشتن شرکا تجاری بزرگی در سراسر دنیا، ارائه کننده دامنه وسیعی از خدمات و محصولات در حوضه های توانبخشی ، اسپرت مدیسن ، زیبایی ، ورزشی ، سلامت و آبدرمانی باشیم.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

صنایع فلزی معلولین ایران

 

صنایع فلزی معلولین پیشگامان آتیه سازان سلامت که با نام تجاری صنایع فلزی معلولین فعالیت میکند یکی از شرکت های پیشگام در زمینه ساخت و فروش وسائل پزشکی و هتلینگ و مبلمان بیمارستانی در ایران است این شرکت در سال 1358 به منظور تولید وسائل مورد نیاز بیمارستانی با کیفیت بالا تاسیس شده مشتری مداری نقطه آغاز و پایان گفتگو در این شرکت است

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

تئاتر معلولین ایران

 

با توجه به نقش ابزار هنر در توانبخشی اجتماعی جشنواره تئاتر معلولان می تواند فرصتی برای شناخت توانایی های توانخواهان باشد که باید بخوبی از آن حمایت شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

موسسه نيکوکاری رعد الغدير

 

در حال حاضر اين موسسه خيريه بعنوان يکی از پرچمداران کارآفرينی اجتماعی در اجرا و توسعه اين فرهنگ نوين با ايجاد ۷۲۲ فرصت شغلی برای معلولين در تهران و نيز از طريق دور کاری، در ساير اقصی نقاط کشور؛ بعنوان الگويی قابل استناد در سازمان بهزيستی و نيز بين موسسات خيريه همکار در حوزه توانمند سازی اجتماعی معلولين می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

موسسه خیریه طلوع نیکان یاس

 

با همت جوانان پرشور در قالب موسسه خیریه طلوع نیکان یاس و یاری مردم مهربان این سرزمین، برآنیم تا مهر شما را بی واسطه به عزیزانی که روزگار به آنها سخت گرفته برسانیم تا همه سهمی از رفاه و شادی داشته باشیم.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

مجله خبری معلولان نیوز

 

مجله خبری معلولان نیوز شامل اخبار افراد دارای معلولیت است از جمله اخبار توانبخشی، مناسب سازی، اشتغال معلولان، مشکلات و معضلات زندگی این عزیزان، معرفی معلولان توانمند و کارآفرین، معرفی شغل های مناسب حوزه افراد معلول، همچنین انواع خبرهای اجتماعی، فرهنگی، هنری، ورزشی و پژوهشی در زمینه این قشر توانمند که نیاز به توجه ویژه ای از سوی جامعه دارند. امید است بازتاب خوبی از توانها و استعدادهای این عزیزان به تصویر بکشیم.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

هـمـــدم فتـح المـبین

 

400 ذهن پاک و بی‌فریب، گوشه ای از شهر مشهد، زندگی می‌کنند که نامش خیریه‌ی همدم فتح‌المبین است. اولین قدم سال 1361 برداشته شد؛ زمانی که با پذیرش 60 دختر، تکه‌ای زمین سهم دختران کم‌توان ذهنی شد تا در آنجا زندگی و خدمات توانبخشی دریافت کنند و از روزهای عمر، لذت بیشتری برند

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

پرتال جامع علوم انسانی

33

 

با توجه به اینکه بومی کردن مدل های توانبخشی از اهمیت خاصی برخوردار است؛ در این مطالعه ضمن معرفی توانبخشی روانی ژاپنی، میزان اثر بخشی آن بر کودکان دارای معلولیت جسمی و ذهنی سنجیده می شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

   

انجمن حمایت از معلولین آسیب نخاعی اراک

 

این موسسه خیریه در سال 1382 با مجوز رسمي از نيروي انتظامي با شماره ي ثبت 120 به حول و قوه ي الهي و همت خيرين محترم بعنوان یک سازمان مردم نهاد- غیر سیاسی - غیر دولتی تاسيس گرديد و با عنایت خاص حضرت حق و افتخار خدمت رسانی به معلولین آسیب نخاعی فعالیت همه جانبه خود را جهت حمایت از این عزیزان و خانواده ایشان آغاز نمود. این انجمن با یک برنامه ریزی راهبردی توانسته است ضمن تاسیس اولین مرکز روزانه توانبخشی معلولین آسیب نخاعی در استان مرکزی ، برای دستیابی به اهداف خود گامهای موثری در زمینه آموزش ، فراهم آوردن زمینه اشتغال ، رفاه و بالابردن روحیه مددجویان بردارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

گروه تکما

 

گروه تکما (توانمند سازی کودکان و معلولین آبادان) با هدف توانمند سازی کودکان و معلولین شهرستان آبادان در حوزه های فرهنگی هنری ، آموزشی و کارآفرینی فعالیت می کند

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

انجمن خیریه اتیسم ایران

 

انجمن خیریه اتیسم ایران، تشکل غیر دولتی، غیر انتفاعی، آموزشی، حمایتی و توانبخشی ویژه طیف اختلال اتیسم در ایران است که در سال ۱۳۹۲ با هدف ارتقاء کیفیت زندگی افراد دارای اتیسم و خانواده های آنان توسط جمعی از علاقمندان‌، متخصصان، خیرین و خانواده های این کودکان با مجوز رسمی ملی وزارت کشور به شماره ثبت ۳۳۲۴۲ ، شناسه ملی ۱۴۰۰۳۸۵۹۵۰۸ از وزارت کشور و وزارت بهداشت تاسیس شده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

جامعه معلولین اصفهان

 

این جامعه با توجه به بضاعت اندک و امکانات ناچیز، خدمات بسیاری را برای اعضای خویش مهیا کرده و حداکثر تلاش خود را برای بسیج نیروهای معلول برای دستیابی به حقوق مختصر خود صرف نموده است. حتی برای فراگیر نمودن فعالیت های خود، در مراکز استان ها و شهرستان ها به تأسیس شعبه و دفتر مبادرت ورزیده است و هر ساله این میزان افزایش یافته و تا امروز حدود ۱۸ شعبه و ۶۰ دفتر و تقریباً با ۵۰۰۰۰ هزار نفر عضو داشته در سراسر ایران شکل گرفته است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

آموزش خلاق از راه ادبیات کودکان

34

 

آموزش خلاق از راه ادبیات کودکان از گونه آموزش جایگزین است. آموزش جایگزین جای آموزش رسمی می نشیند. به طور کلی آموزش های جایگزین برآمده از نیازهای کودکان است و اجبارهای آموزش رسمی را که وابسته به ساخت قدرت است، ندارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

     
   

مرکز جامع توانبخشی

35

 

در حال حاضر اين مرکز با بهره گيري از تخصص 17کارشناس زبده توانبخشي در زمينه خدمات کاردرماني جسمي ،فيزيوتراپي ،گفتاردرماني ،کاردرماني ذهني،مشغول به خدمت رساني به اين قشر از کودکان مي باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...