نگهداری از کودکان و سمن ها

کودک آنلاین

4

تیم فنی بهمراه دپارتمان علمی کودک آنلاین برآنست که با تدوین مطالب مهم و علمی در زمینه های زنان و زایمان،کودکان و نوزاد ،روانشناسی کودک و خانواده ، دهان و دندان و... درحد امکان و توان خود گامی در جهت بالابردن اطلاعات خانواده ها انجام دهد.منابع اطلاعاتی کودک آنلاین سایتهای معتبر علمی و نیز مشاورین و متخصیص کارآزموده و لایق می باشد.  در کنار مطالب سایت کودک آنلاین به شما توصیه میکنیم که تنها به مطالب این سایت و سایتهای مشابه اکتفا ننموده ودر هرمورد مستقیما نظر پزشک و متخصص مربوطه را نیز جویا شوید.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

مجتمع خدمات بهزیستی شیرخوارگاه شبیر

113

 

مجتمع خدمات بهزیستی شیرخوارگاه شبیر درسال  1333 توسط خیری به نام  شبیر وقف فرزندان بی سرپرست شده است .شیرخوارگاه شبیر دارای مساحتی درحدود 8250 مترمربع می باشدکه درحال مرکزنگهداری ازکودکان 0 تا 6 سال دختر و پسر به تعداد 86 نفر می باشد.همچنین این مرکز پیش از این محل سکونت تعداد 12 نفر از دختران  16 الی 25 سال بوده است که محل زندگی آنها به محل دیگری انتقال یافت .همچنین 190پرونده زنان سرپرست خانوارنیزدراین مجتمع نگهداری می گردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

پارسیان آوید

 

مرکز خدمات پرستاری و درمان  در منزل پارسیان آوید با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان  با استخدام نیروهای مسلط و آموزش دیده و با تجربه به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی در زمینه پرستاری کودک، سالمند و بیمار در منزل شما عزیزان می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

شیرخوارگاه احسان

 

کودکانی که در این مرکز نگهداری می شوند یا بی‌سرپرستند و یا بد سرپرست ، یعنی دارای والدینی می باشند که صلاحیت نگهداری کودکان خود را ندارند. کودکان در این مرکز تا 6 سالگی نگهداری میشوند واگر شرایط لازم جهت فرزند خواندگی فراهم باشد به فرزند خواندگی سپرده می شوند در غیر اینصورت به مراکز بالای 6 سال میروند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

شیرخوارگاه امام علی (ع)

شیرخوارگاه امام علی (ع) در سال 1387 توسط جمعی از خیرین استان البرز تاسیس گردید و در سال 1392 عملیات اجرایی آن به پایان رسید . این شیرخوارگاه در زمینی به مساحت 4000 متر مربع و زیر بنای 300 متر مربع با سطح اشغال 800 متر مربع در 3 طبقه می باشد که هزینه احداث کلیه فضاهای ساختمان اصلی و تجاری بالغ بر سه میلیارد ریال می باشد که کلیه هزینه آن توسط خیرین شهر کرج پرداخت شده است .شیر خوارگاه امام علی دارای کلیه استانداردهای لازم بوده که شامل بخش قرنطینه ، بخش نگهداری نوزادان و بخش کودکان نوپا می باشد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

مادرشو

ما جمعی از پزشکان، ماماها، مترجم‌ها و نویسندگان، دور هم جمع شده‌ایم تا دغدغه‌های یک مادر باردار را بشناسیم و به او بگوییم که نگرانی‌هایش به چه دلیل است و راه برطرف کردن این دغدغه‌ها چیست. ما می‌دانیم که مادر و پدر شدن، بسیار لذت‌بخش است و نقطۀ عطفی در زندگی همۀ ماست، اما ممکن است پر از نگرانی و دلهره باشد. نگرانی‌هایی مثل سالم بودن جنین، رسیدن غذا و اکسیژن کافی به او، رشد صحیح، کم شدن عوارض بارداری برای مادر، مشخص بودن نیازهای نوزاد و مواردی مثل این، ذهن بسیاری از پدر و مادرها را درگیر خواهد کرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

موسسه خیریه بازباران

 

سیاری از کودکان ساکن در این مرکز دارای خانواده هستند و به دلایل مختلفی مانند نداشتن جای مناسب برای ‏زندگی، تعداد زیاد فرزندان، نداشتن پدر یا بد سرپرست بودن و ... از طریق بهزیستی به این مرکز منتقل می شوند.

موسسه خیریه بازباران در ابتدای امر تلاش می کند خانواده ها را بیابد و آنها را مورد مشاوره قرار دهد. در پی ‏این اقدامات و با کمک مالی یا رفع مشکلات خانوادگی، تعداد زیادی از کودکان به آغوش خانواده یا خویشان خود ‏بازگردانده شده اند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...              

 

 

 

 

محک

 

محک سازماني است که از انگيزه والاي خدمت به همنوع سرچشمه گرفته و توجه خود را معطوف به بيماري سرطان کودکان در سطح ملي و بين‌المللي در حوزه‌های امور حمايتی، تشخيص و درمان، آموزش و اطلاع‌رسانی و تحقيقات نموده است. اين سازمان؛ خيريه، مردم‌نهاد، غيرانتفاعی، غيرسياسی و غيردولتی است و با تکيه بر جلب مشارکت‌هاي اشخاص حقيقی و حقوقی و انواع کمک‌های بشردوستانه ملي و بين‌المللي اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی اداره می‌شود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

خانه فرشتگان

 

خانه فرشتگان با مدیریت سرکار خانم طاهره رمضان زاده در سال 1383 پس از زلزله بم با اهداف نگهداری (ایتام)،کودکان بی سرپرست و بدسرپرست تاسیس شد ، حدود 50 فرزند دختر در این خانه در دو شعبه دختران 6 تا 12 سال و 12 تا 18 سال همانند یک خانواده بزرگ به صورت شبانه روزی کنار هم زندگی میکنند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

طلوع طب

 

طلوع طب ارایه دهنده بهترین خدمات پرستاری با 8 سال تجربه حرفه ای خدمات مراقبت وپرستاری است و با ارتباط مداوم با پزشکان متخصص و فوق تخصص ضامن سلامت بیماران شما خواهد بود.علاوه بر نیازهای جسمی و عاطفی عزیزان شما، کارشناسان ما اماده ارایه مشاوره پزشکی مراقبتی و مالی به شما عزیزان هستند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

موسسه‌ی مادران امروز (مام) 

11

موسسه‌ی مادران امروز (مام)  که موسسه ای غیر تجاری است ،در تاریخ 13مرداد ماه سال 1377 با شماره ثبت 10349 به منظور سازماندهی تلاش‌های گروهی در زمینه‌ی توانمندسازی خانواده‌ها برای بهبود رابطه‌ی اعضای خانواده و بویژه با هدف توجهی علمی به نیازهای کودکان و نوجوانان از طریق  مادران متولد شد و کارهای عملی خود را نیز از آذرماه همان سال آغاز کرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

مؤسسه فرهنگی هنری آشیانه کودک و نوجوان

12

 

مؤسسه فرهنگی هنری آشیانه کودک و نوجوان در سال 1380 و با کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شماره ثبت 13268 تأسیس شد. در آن سالها آشیانه اولین مرکز تخصصی بود که فعالیتی غیر از مهدکودک برای کودکان ایرانی تعریف و اجرا نمود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

مؤسسه تاک

13

 

مؤسسه تاک، مؤسسه‌ای است غیردولتی، غیرانتفاعی و غير سياسي كه با هدف توانمندسازی و ظرفیت‌سازي انجمن‌ها و سازمان‌های مرتبط با کودکان کار و خیابان با رویکرد علمی به بهبود وضعيت زندگی آنان و ارائه روش‌هاي پیشگیری از پدید آمدن کودکان کار و خیابان با تأکید بر مشارکت، همدلی و توانایی اعضاء فعاليت مي‌كند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

کارگاه فلسفه براي کودکان و نوجوانان

14

 

کادر علمي اين سايت زير نظر دکتر سعيد ناجي و با بهره گیری از پژوهشگران و مربیان متخصص و با تجربه در تلاش است براي مربيان، دانش آموزان در مدارس و مراکز مختلف و نيز براي والدين كارگاه‌هايي مختلفي با هدف آموزش مهارتهاي مربي گري فبك، ارتقاء مهارت های سه گانة تفکر و بهبود روابط و مهارت های تعامل و گفتگو برگزار کند.  

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

جمعیت خیریه قلب های سبز

17

 

جمعیت خیریه قلب های سبز، به عنوان یک تشکل غیر انتفاعی، غیر دولتی و با  اهداف آموزشی- تحصیلی مجوز اولیه خود را از سازمان ملی جوانان در اردیبهشت ماه 1380 اخذ کرده است. این جمعیت در تاریخ 1387/01/21  تحت شماره 876 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تبریز ، بعنوان یک موسسه غیرتجاری به ثبت رسیده و از همان تاریخ فعالیت های  تخصصی خود را، در امر حمایت از دانش آموزان و دانشجویان مستعد کم بضاعت شروع کرده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

                 

 

 

 

انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی حامی

20

 

انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی حامی در حالی به وجود آمد که ما ضرورت و نیاز ساخت فضاهای آموزشی را احساس می کردیم و معتقد بودیم که سازندگی در کشورمان به همراهی و همدلی جمعی نیاز دارد. ما سعی کردیم تشکلی به وجود آوریم که کمک های معنوی و مادی علاقمندان را جمع آوری و سازماندهی کرده و با کارشناسی ونیاز سنجی صرف ساخت مدرسه در مناطق محروم نماییم. انجمن را به ثبت رساندیم . سپس از سال ۱۳۸۸با رسالتی که در امر اشاعه ی فرهنگ مطالعه برای خود قایل است به ساخت و تجهیز کتابخانه های روستایی پرداخت و از آنجایی که آموزش در قبال کودکان هر مرز و بوم نقش حیاتی دارد و مدارس بیشترین تعداد کودکان تحت آموزش را در بر دارند از سال ۱۳۹۱ به توانمند سازی کودکان از مسیر آموزش روی آورد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن پژوهشهای آموزشی پویا

 21

انجمن پژوهشهای آموزشی پویا ، سازمانی غیر دولتی ، غیر انتفاعی و مستقل است که در سال 1356 خورشیدی به همت گروهی از معلمان ، مربیان ، کارشناسان در زمینه آموزش و پرورش شکل گرفت و فعالیتهای آموزشی و پژوهشی خود را آغاز کرد . در سال 1358 ، اساسنامه انجمن توسط هیئت مؤسس تدوین و به نام « انجمن ملی پژوهشی در آموزش و پرورش » به تصویب مجمع عمومی رسید و انتخابات انجمن برای تعیین هیئت مدیره برگزار گردید . در سال 1359 اولین خبرنامه انجمن که منعکس کننده فعالیتهای آن بود ، منتشر شد .

پس از انقلاب اسلامی، اساسنامه جدید انجمن در سال 1367 تدوین شد و به نام  «انجمن پژوهشهای آموزشی پویا » در این سال به شماره 3525 به ثبت رسید .

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

موسسه مادران امروز

1

آغاز کار بانیان موسسه مادران امروز به سال‌ها پیش باز می‌گردد. ما با عشق و علاقه به کودکان شروع کردیم.  باور داشتیم که باید زمینه‌های بالندگی کودکان را فراهم کرد زیرا یکی از حقوق همه‌ی کودکان از فقیر گرفته تا غنی، در هر سن و سالی که باشند، این است که امکانات لازم برای رشد و پرورش آن‌ها فراهم شود. توجه به کودکان امری بایسته است چون هم به نیازها‌ی عاطفی انسان‌ها پاسخ می‌گوید و هم زمینه‌ساز فردای بهتری برای جامعه می‌شود چرا که اگر امکانات مناسب برای تعلیم و تربیت و بهداشت کودکان فراهم باشد، آن‌ها خوش فکر و خلاق و تندرست بار می‌آیند و در نتیجه در جوانی و بزرگسالی مردمانی خردورز و هوشمند خواهند شد که به سهم خود باعث برطرف کردن کاستی‌های محیط و ایجاد جامعه‌ای بهتر از دیروز می‌شوند و این‌ها هیچیک به دست نمی‌آید بجز با ایثار بی‌دریغ برای کودکان و برای آموزش و پرورش و تقویت تفکر و نیز تامین تندرستی بر بهداشت آن‌ها و طلب حقوق حقه‌ی ایشان و خلاصه تلاش و تلاش و تفکر و کار برای توانمندسازی کودکان و نوجوانان ...

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

ویدیا 24

2

 

ویدیا 24 وب سایت تخصصی ویدیو کودک نوجوان در ایران با هدف ارایه‌ محتوای ویدیویی مناسب کودک و نوجوان راه‌اندازی شده است. کودکان ونوجوانان تولیدات ویدیویی خود را اینجا با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

3

 

ایجاد امکانات لازم برای رشد و پرورش فکری و ذوقی کودکان و نوجوانان و کمک به شکوفایی استعدادهای آنان در اوقات فراغت است. تاسیس مراکز عرضه کتاب و آموزش‌های فرهنگی، هنری و ادبی مخصوص کودکان و نوجوانان در کشور کمک به توسعه و تکمیل کتاب‌خانه‌های عمومی، مساجد، مدارس برای ایجاد بخش‌های مخصوص کودکان و نوجوانان تهیه و استفاده از وسایل سمعی و بصری،‌ تدارک وسایل آموزشی، تولید، توزیع، نمایش و فروش فیلم‌های سینمایی و تولید تئاتر مخصوص کودکان و نوجوانان

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

كتابخانه كودكان و نوجوانان

4

 

سازمان‌ اسناد و كتابخانه‌ ملي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ مؤسسه‌اي‌ آموزشي‌، پژوهشي‌، علمي‌ و خدماتي‌ است‌ كه‌ اساسنامه‌ آن‌ به‌ تصويب‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ رسيده‌ است‌ و رياست‌ عاليه‌ آن‌ با رئيس‌ جمهوري‌ است‌. شكل‌گيري‌ رسمي‌ كتابخانه‌ ملي‌ به‌ سال‌ 1316 بازمي‌گردد. در سال‌ 1358 مركز خدمات‌ كتابداري‌، و در سال‌ 1378 سازمان‌ مدارك‌ فرهنگي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در كتابخانه‌ ملي‌ ادغام‌ شدند و سرانجام‌ در سال‌ 1381 با تصويب‌ شوراي‌ عالي‌ اداري‌، كتابخانه‌ ملي‌ و سازمان‌ اسناد ملي‌ با هم‌ ادغام‌ شدند و سازمان‌ فعلي‌ شكل‌ گرفت‌. اكنون‌ اين‌ سازمان‌ در دو ساختمان‌ مستقل‌ «كتابخانه‌ ملي‌ ايران‌» و «گنجينه‌ اسناد ملي‌ ايران‌» فعاليت‌ دارد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

کتابخانه عمومی کودکان شقایق

5

کتابخانه عمومی کودکان شقایق، در شهر شیراز و در پارک و فضای سبز شقایق واقع در بلوار پاسارگاد در تاریخ 31 اردیبهشت 1396 همزمان با 9 کتابخانه عمومی دیگر در نقاط مختلف شهر شیراز و مقارن با سفر ریاست جمهوری محترم وقت و با حضور دبیر کل محترم نهاد کتابخانه های کشور افتتاح گردید که حاصل تلاش شبانه روزی کارمندان و کتابداران مسئول و دلسوز اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس می باشد. مساحت این کتابخانه 167 متر مربع بوده و شامل سه سالن مجزای تو در تو است که بخشهای کودکان، نوجوانان و سالن نمایش را در بر می گیرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

سايت كودكان

6

 

این سایت که بسیار ساده و رنگارنگ طراحی شده است، دارای قسمت‌های مختلفی است که از میان آن می‌توان به کتابخانه فارسی و انگلیسی، بازی آنلاین، آموزش بازی، انجمن ریاضی، جوکستان، آرشیو کاردستی کودک و ... اشاره کرد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

باشگاه کودک

7

 

از نظر تمامی کارشناسان، روانشناسان و فعالان حوزه کودک، سنین  ۳تا ۷ سال، سنین طلایی رشد کودکان است. از این رو باشگاه کودک با ایجاد یک محیط شاد و دوستانه، همراه با محیط ورزشی استاندارد، توانسته امکان استفاده حداکثری از توان بدنی و پرورش قوای جسمانی برای تمامی کودکان مراجعه کننده که در این سن هستند فراهم کند تا سهم موثری را در پیش گیری از اختلالات رشدی، جسمانی و کاهش ضعف های بدنی آینده سازان کشورمان داشته باشد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...