حمایت از حقوق کودک و سمن ها

انجمن حمایت از حقوق کودکان

4

هدف اصلی انجمن، تبلیغ و ترویج پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک است. این انجمن در تلاش است تا با تکیه بر فعالیت‌های گروهی و داوطلبانه اعضای خود، در بهبود وضعیت زندگی کودکان، مشارکتی فعال داشته باشد. این انجمن با رعایت کامل قوانین جمهوری اسلامی ایران، در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کند؛ زمینه‌هایی مرتبط با تحصیل، اطلاع‌رسانی، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، خدمات مشاوره‌ای برای خانواده‌ها و نیز یاری‌رسانی عملی به کودکانی که بر اثر بلایای طبیعی و اجتماعی و شرایط دشوار زندگی، آسیب دیده‌اند. مواردی مانند حمایت از کودکان کار، کودکان بی‌سرپناه، کودکان قربانی سیل و یا جنگ و کودکانی که مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند، از جمله فعالیت‌‌‌های انجمن در راستای تحقق پیمان نامه جهانی حقوق کودک در ایران است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان (سفیرنور)

113

 

انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان (سفیرنور) انجمنی غیر انتفاعی است که با تکیه بر افراد داوطلب و دلسوز و کمک های مردمی و مشارکت آگاهانه و فعال همه اعضا از طریق فعالیت های برنامه ریزی شده پژوهشی آموزشی و بهداشتی و جلب حمایت مردمی در جهت جذب و کاهش کودکان کار و خیابان در سطح استان اصفهان فعالیت می کند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن حمایت از کودکان کار

 

16 سال پیش، گروهی تصمیم گرفتند تا در روزهای پایان هر هفته در کنار کودکان کار دروازه غار حاضر شوند و به آنها درس بیاموزند. اول چند نفری بودند، بعدها شدند صدها نفر. و این قصه ادامه داشته است تا حالا که چهار مرکز انجمن در محله «هرندی»، «بازار»، «خاوران» و «مولوی» و یک مرکز در «بم» به 1127 کودک کار و تحت آسیب خدمات می دهد. سوادآموزی، توزیع یک وعده غذای گرم روزانه، خدمات بهداشتی، درمانی، مددکاری و روانشناسی داده می شود، که به 338 نفر از آنها غذای گرم تعلق می گیرد، هرچند آرزوهای بیشتری داریم

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

انجمن پویش

 

انجمن پویش با توجه دو آرمان محوری تلاش برای تحقق حقوق کودک و نیز از میان برداشتن چرخه فقر، از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز نموده است. طی این سال ها این انجمن فعالیت های خود را در زمینه لغو کار اجباری کودکان و همچنین توانمندسازیِ خانواده محور کودکان‌کار و بازمانده از تحصیلِ ساکن مناطق حاشیه ای جنوب شرق تهران رشد و گسترش داده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

جمعیت دفاع از كودكان كار و خیابان

جمعیت دفاع از كودكان كار و خیابان سازمانی غیر دولتی است، متشکل از فعالینی که از سالها پیش در زمینه حقوق کودکان تحقیق و فعالیت هایی داشته اند. مؤسسین ”جمعیت دفاع“ مشخصا از سال 79 وارد عرصه عملی و کار مستقیم و رو در رو با کودکان و بویژه کودکان کار و خیابان شدند. از پی بیش از 2 سال فعالیت و تحقیق در حوزه ی کودکان، تصمیم به فعالیت مستقل و بدون وابستگی به هیچ نهاد و موسسه دولتی و غیردولتی گرفته و سال 81 را تقاضایی برای ثبت در وزارت کشور ارسال و موافقت و مجوز فعالیت را در سال 82 دریافت نمودند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

بنیاد کودک ایران

روش حمایت از افراد در بنیاد کودک ایران به این ترتیب است که کودکان و دانش آموزان مستعد تحصیل از طریق دفا‌تر بنیاد کودک ایران، سازمانهایی مانند بهزیستی، آموزش و پرورش توسط مددکاران شناسایی شده، پس از آن بررسی‌های لازم در زمینه دارا بودن شرایط و استانداردهای موسسه و جمع آوری مدارک و مستندات، بنام آن‌ها در سیستم بنیاد کودک ایران پرونده‌ای تشکیل می‌گردد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

حمایت از کودکان بی پناه _کمک

 

اين موسسه در قالب يك سازمان مردم نهاد و با انگيزه ي دفاع و حمايت همه جانبه از حقوق كودكان محروم و بي پناه زير 18 سال مي پردازد. کمک سازماني است مستقل غير دولتي و غير سياسي و غير انتفاعي اما منتقد و پرسشگر كه خود را موظف به دفاع و حمايت همه جانبه از حقوق كودكان محروم و بي پناه و تلاش در جهت تامين نيازهاي اساسي مادي و معنوي آنها مي داند.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...                

 

 

 

 

موسسه حمایتی خانه مهر کودکان

 

موسسه حمایتی خانه مهر کودکان سازمانی مستقل، غیر دولتی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی است که آموزش کودکان و نوجوانان محروم از تحصیل، آموزش کودکان کار و خیابان، حرفه آموزی به زنان سرپرست خانوار ، ایجاد کارگاه های خود اشتغالی، کمک های عملی به خانواده های آسیب دیده و آسیب پذیر از جمله فعالیت های موسسه میباشد. اولین ساختمان پذیرای کودکان، خانه کودک مهر است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن حمایت از کودکان چتر نیلی

 

فعالیت اصلی انجمن چتر نیلی خدمت رسانی به کودکان در معرض آسیب ،آسیب دیده ،معلول و بی بضاعت و بالا بردن سطح آگاهی عمومی نسبت به رفتار صحیح با کودکان از طریق آموزش می باشد .تمامی فعالیتهای این انجمن با بهره گیری و مشورت از اساتید برجسته دانشگاهی و هیئت علمی دانشگاه در حوزه های روانشناسی و حقوق می باشد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

انجمن حمایت از حقوق کودکان

10

انجمن حمایت از حقوق کودکان، با مجوز شماره ۱۱۳۳۸ اداره كل شرکت‌ها، در راستای حمایت از حقوق کودکان به عنوان سازمانی مردم نهاد، مستقل، غیر سیاسی و غیرانتفاعی در سال ۱۳۷۳ آغاز به کار کرد. هدف اصلی انجمن، تبلیغ و ترویج پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

اعلاميه‌ جهاني‌ حقوق‌ كودك‌

11

 

اعلاميه‌ جهاني‌ حقوق‌ كودك‌

   مصوب‌ 20 نوامبر 1959

  مجمع‌ عمومي‌ سازمان‌ ملل‌متحد

 جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

حقوق کودکان در ایران و جهان

12

 

مشکلات ناشی از استثمار کودکان و رنجهای این نسل موجب گردیده است سازمان ملل متحدد در مقام تصویب اعلامیه ای به نام اعلامیه حقوق کودک برآید در پی این اقدام انجمن بین المللی روانشناسی آموزشگاهی ایران پس از 20 سال به تهیه و تصویب اعلامیه حقوق روانی کودک اهتمام ورزید. اکنون پس از تصویب اعلامیه حقوق روانی کودک‘ عملاً کشورهای جهان سعی جدی در جهت حفظ حقوق کودک اقدام نکرده اند‘ و این مسئله در جنگ تحمیلی و کشتار هزاران کودک کرد عراقی به وضوح مشاهده شد. مقاله حاضر‘ نوشته ای است جهت آشنایی هرچه بیشتر با میثاق حقوق کودک و شرحی اجمالی از آنچه تاکنون پیرامون این میثاق رخ داده است.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن حمایت از کودکان کار

13

 

انجمن حمایت از کودکان کار به عنوان نهادی غیردولتی و غیرانتفاعی، از سال 1381 با مجوز رسمی وزارت کشور و شماره ثبت 14607، با هدف حمایت از کودکان در معرض آسیب و به ویژه کودکان کار آغاز نموده است و به صورت رایگان، خدمات آموزشی و حمایتی خود را ارائه می‏ دهد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

صندوق کودکان سازمان ملل متحد(یونیسف)

14

 

صندوق کودکان سازمان ملل متحد که بیشتر با نام اختصاری آن یونیسف خوانده می‌شود،. در۱۱دسامبر۱۹۴۶(۱۳۲۵شمسی) با هدف تأمین نیازهای فوری کودکان اروپا در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم و به توصیه شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد و تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد ایجاد شد.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توان یاب

15

انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توان یاب که نهادی مستقل ، غیردولتی ( NGO ) ، غیر انتفاعی و عام المنفعه است از سال ۱۳۷۸ با شماره ثبت : ۱۱۲۰۳ فعالیت خود را آغاز نموده است .

این انجمن سه هدف ذیل را برای کودکان و نوجوانان معلول جسمی حرکتی از بدو تولد تا ۱۶ سالگی دنبال می کند:

پیشگیری ثانویه

توانبخشی

برابری فرصت ها

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

 

 

 

 

 

سازمان دفاع از قربانیان خشونت

16

 

سازمان دفاع از قربانیان خشونت تشکلی غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی دارای مقام مشورتی خاص با شورای اقتصادی اجتماعی ملل متحد است که فعالیت خود را در سال 1367 آغاز کرد. عضویت در شبکه سازمان های غیردولتی برای تشکیل دیوان کیفری بین المللی، هماهنگ کننده ملی راهپیمایی علیه کار کودک، سازمان مبارزه بین المللی علیه سلاح های کوچک و سبک، کنفرانس سازمان های غیردولتی دارای مقام مشورتی با سازمان ملل متحد (کنگو)، جنبش بین المللی برای جهانی عادلانه (جاست)، شورای توانبخشی قربانیان شکنجه و شبکه جوانان آسیا از فعالیت های بین المللی سازمان به شمار می رود.

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...

                 

 

 

 

انجمن جمعیت دفاع از جهانی شایسته‌ کودکان

17

 

جمعیت دفاع از جهانی شایسته کودکان، سازمانی غیردولتی و مستقل است. هدف اصلی این جمعیت، محو کار حرفه‏ای کودک در جامعه و دفاع از کودکان کار و خیابان، بدون توجه به تفاوت‏های جنسی، نژادی، رنگ، ملیت، تولد و مذهب می‏باشد

جهت اطلاعات بیشتر کلیک فرمایید ...